Projekt KaDAR

Poštovani roditelji, učitelji i učenici,

s veseljem vas obavještavamo da smo uspješno započeli provedbu projekta KaDAR, koji je financiran iz Javnog poziva za sufinanciranje projekata rada s darovitim učenicima u osnovnim i srednjim školama u školskoj godini 2023./2024. Ministarstva znanosti i obrazovanja.

U srijedu, 7. veljače, održan je prvi sastanak stručnog tima koji čine ravnatelj Venelin Mehić, pedagoginja Mirjana Vežnaver, te učitelji dr. sc. Sonja Ivić, Dinko Benčić, Matej Plavček i Antonia Ćurić. Ovaj stručni tim posvećen je uspješnoj implementaciji projekta te pružanju podrške učenicima u razvoju kreativnih talenata i tehničkih vještina u području video produkcije.

Projekt KaDAR predstavlja integrirani dio našeg odgojno-obrazovnog programa "Sova", namijenjenog darovitim i potencijalno darovitim učenicima 4. i 5. razreda. Cilj projekta je potaknuti razvoj kreativnih talenata, poticati tehničke vještine te potaknuti suradnju i timski rad među našim učenicima.

Očekujemo da će projekt donijeti pozitivne rezultate, uključujući razvoj vještina u video produkciji, unapređenje kreativnosti i izražavanja, poticanje suradnje i timskog rada te povećanje samopouzdanja učenika. Projekt KaDAR ne samo da pruža priliku za izražavanje kreativnosti, već i doprinosi obogaćivanju obrazovnog iskustva naših učenika.

Molimo vas da pratite naše aktivnosti na školskim stranicama kako biste bili u tijeku s novostima i uspjesima našeg tima. Zahvaljujemo vam na podršci i veselimo se zajedničkom putovanju kroz svijet video produkcije!

Održana radionica iz video produkcije

U utorak, 9. travnja 2024. održana je prva radionica iz Projekta "kaDAR"

U utorak, 9. travnja, grupa kaDAR okupila se na radionici iz video produkcije koju je vodio ravnatelj Venelin Mehić. Na radionici su sudionici naučili osnove video produkcije, uključujući snimanje, montažu i zvučnu produkciju.
Mladi sudionici su imali priliku naučiti osnove filma kao umjetnosti, koja se smatra jednom od najmoćnijih formi izražavanja. Film je interdisciplinarna umjetnost koja spaja elemente različitih disciplina, uključujući književnost, glumu, glazbu, slikarstvo i fotografiju. Sudionici su imali priliku naučiti o tim disciplinama i kako se one koriste u filmskoj produkciji.

(kliknuti na fotografiju za uvećanje)

Među temama koje su obuhvaćene bile su i filmske nagrade, pri čemu su istaknuti ključni elementi koje ocjenjuje filmska industrija, poput najboljeg filma, najbolje režije, glumačkih izvedbi te originalnih scenarija. Osim toga, sudionici su imali priliku upoznati se s osnovnim pojmovima poput sinopsisa i scenoslijeda, ključnih alata u procesu stvaranja filma. Kroz primjere sinopsisa, sudionici su dobili uvid u proces stvaranja kratkog sažetka budućeg filma, koji služi kao osnova za pisanje scenarija. Također, detaljno su razmatrani filmski planovi, montažne tehnike i oprema potrebna za snimanje, kao i važnost montaže i premijere filma.
Ova radionica nije samo pružila praktična znanja o filmskoj produkciji, već je potaknula mlade filmske entuzijaste da razvijaju svoje ideje, razmišljaju vizualno i planiraju svaki korak stvaranja filma s pažnjom i strašću. Radionica je ostvarila uspjeh, a sudionici su naučili puno o video produkciji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 15. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »