Održana radionica iz video produkcije

U utorak, 9. travnja 2024. održana je prva radionica iz Projekta "kaDAR"

U utorak, 9. travnja, grupa kaDAR okupila se na radionici iz video produkcije koju je vodio ravnatelj Venelin Mehić. Na radionici su sudionici naučili osnove video produkcije, uključujući snimanje, montažu i zvučnu produkciju.
Mladi sudionici su imali priliku naučiti osnove filma kao umjetnosti, koja se smatra jednom od najmoćnijih formi izražavanja. Film je interdisciplinarna umjetnost koja spaja elemente različitih disciplina, uključujući književnost, glumu, glazbu, slikarstvo i fotografiju. Sudionici su imali priliku naučiti o tim disciplinama i kako se one koriste u filmskoj produkciji.

(kliknuti na fotografiju za uvećanje)

Među temama koje su obuhvaćene bile su i filmske nagrade, pri čemu su istaknuti ključni elementi koje ocjenjuje filmska industrija, poput najboljeg filma, najbolje režije, glumačkih izvedbi te originalnih scenarija. Osim toga, sudionici su imali priliku upoznati se s osnovnim pojmovima poput sinopsisa i scenoslijeda, ključnih alata u procesu stvaranja filma. Kroz primjere sinopsisa, sudionici su dobili uvid u proces stvaranja kratkog sažetka budućeg filma, koji služi kao osnova za pisanje scenarija. Također, detaljno su razmatrani filmski planovi, montažne tehnike i oprema potrebna za snimanje, kao i važnost montaže i premijere filma.
Ova radionica nije samo pružila praktična znanja o filmskoj produkciji, već je potaknula mlade filmske entuzijaste da razvijaju svoje ideje, razmišljaju vizualno i planiraju svaki korak stvaranja filma s pažnjom i strašću. Radionica je ostvarila uspjeh, a sudionici su naučili puno o video produkciji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 15. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »