Susret "tajnih prijatelja" na Vojaku

Polugodišnje dopisivanje na engleskom jeziku završeno je veselim susretom na kojemu su naši sedmaši upoznali svoje "tajne prijatelje" iz OŠ "Sveti Matej" Viškovo.

Dvadeset i četiri sedmaša naše Škole s nestrpljenjem je dočekalo utorak, 13. lipnja. Toga je dana u našoj učionici engleskoga jezika organiziran njihov susret i konačno upoznavanje "tajnih prijatelja" iz OŠ "Sveti Matej" Viškovo. Prihvativši ideju svojih učiteljica Bojane Zelenika i Andreje Dragičević da tijekom drugoga polugodišta ustrajno razmjenjuju pisma pod tajnim imenima te tako uvježbavaju vještinu pisanoga izražavanja, pred sobom su imali isti cilj – krajem školske godine upoznati svog vršnjaka o kojemu su iz pisama toliko mnogo saznali.

Minute iščekivanja grupe s Viškova sporo su prolazile, no kad smo ih s prozora ugledali na školskom dvorištu, našem veselju nije bilo kraja. Ulazak dragih nam gostiju u učionicu engleskoga jezika popratili smo glasnim pljeskom, a onda je uslijedio najuzbudljiviji dio: prozivka jednog po jednog sedmaša koji su na temelju opisa iz pisama trebali pokušati prepoznati svog "tajnog prijatelja." Jedan od najdirljivijih bio je susret Mije i Marka koji su se sreli prvi put nakon četiri godine kada su pohađali isti razred OŠ "Trsat." Nakon upoznavanja domaćini su gostima uručili simbolične poklončiće dobrodošlice, a onda su se zajedno uputili do slastičarnice na Trsatu gdje su se počastili ukusnim sladoledom. Isprva sramežljivo, a onda sve hrabrije, družili su se i razmjenjivali brojeve mobitela u hladovini perivoja Trsatskog svetišta. Kao i uvijek, trenutak rastanka je prebrzo stigao, ali nadamo se da će ovo biti početak jednog divnog prijateljstva.

Fotografije druženja možete pogledati u priloženoj fotogaleriji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 14. 6. 2017.