Oproštaj osmaša

Završetak nastavne godine označava i oproštaj od ovogodišnje generacije učenika osmih razreda. Što na kraju reći našim osmašima koji će zakoračiti u novo, još neotkriveno razdoblje svojega života? Da im oproštaj od djetinjstva i bezbrižnosti, od prijatelja koji odabiru svoje vlastite životne putove, od učitelja koji su im prenosili svoje znanje s nadom da će im pomoći u daljnjem školovanju, ujedno označava i početak novog razdoblja tijekom kojeg će steći nova znanja, iskustva i poznanstva.

U utorak, 13. lipnja s početkom u 18 sati u višenamjenskoj sali naše Škole, održana je oproštajna svečanost učenika osmih razreda - generacije 2016./2017.

Prije početka programa okupljenima se obratila ravnateljica Škole Ana Biočić. U svom pozdravnom govoru ravnateljica je istaknula:

"Dragi osmaši! Kraj vašeg osnovnog školovanja stigao je jako brzo. Kao da je bilo jučer, došli ste kao mali nesigurni prvašići u ovu školu, rasli ste zajedno s njom i postali dio nje, a sada odlazite kao zreli prekrasni mladi ljudi. Osam godina proletjelo je u trenu. U klupama ove škole naučili ste prva slova i brojke, upoznali ste prijatelje, prvi put se zaljubili, prvi put ste shvatili što želite u budućnosti, naučili ste cijeniti rad i plodove svog rada, a ostvarili ste i brojne uspjehe. Sigurna sam da od nas imate što ponijeti sa sobom u nove sredine kako u obrazovnom tako i u odgojnom postignuću. Gdje god da odete, u kojoj god srednjoj školi da nastavite svoj obrazovni put, želim vam da se nastavite marljivo truditi i raditi kao i do  sada te da nastojte čuvati, širiti i produbljivati i sve vrijednosti oko kojih su se vaši učitelji trudili kroz ovih 8 godina. Kao što smo vas hvalili cijelo vrijeme školovanja, nadamo se da ćemo o vama čuti još mnogo krasnih vijesti i nadam se da ćete se svi rado sjećati ovog najljepšeg dijela života i priznati da vam  ovdje ništa nije bilo uskraćeno. Škola je učinila svoje - najbolje što je mogla. A sve ostalo je, dragi učenici na vama."

Sama priredba, koju su osmislili učenici 8.a i 8.b razreda, započela je prozivkom učenika oba razreda koji su sami sebe opisali kratkim šaljivim rečenicama. Prozivka je bila popraćena prezentacijama koje su prisjetile osmaše, ali prisutne učitelje i roditelje, na put kojeg su prevalili od zbunjenih, zaigranih i pomalo preplašenih prvašića iz davne 2009. godine do danas, kada kao gotovo odrasli ljudi napuštaju svoju Školu. Nakon završetka projekcije, suprotno uvriježenoj tradiciji školskog sustava, u kojoj je uobičajeno da učitelji prozivaju učenike (na njihovu opću radost i veselje), osmaši su prozvali svoje učitelje, zahvaljujući im na uloženom trudu prigodnim zahvalama i darovima. Svečanost je protekla u veseloj, raspjevanoj, opuštenoj i dirljivoj atmosferi, a prisutne je osobito nasmijalo kada su učenici 8.a zajedno sa svojom razrednicom zaplesali i otpjevali slavonski bećarac.

Pred sam kraj programa proglašen je najbolji među najboljima – učenik generacije školske 2016./2017. godine. Titule najboljih učenika razrednih odjela osvojile su Ana Pršo (8.a) i Jana Jakšić (8.b). Temeljem kriterija za odabir učenika generacije to prestižno priznanje dodijeljeno je učenici 8. a razreda Ani Pršo. Nagrađena je prigodnom plaketom i lijepim darom koji je samo skromna nagrada za njezine rezultate: odličan uspjeh i uzorno vladanje kroz svih osam godina, ali i značajne uspjehe na području sporta i tehničke kulture, čime je na najbolji mogući način promicala ugled Škole u gradu, županiji i državi.

Završna svečanost osmaša završila je zajedničkom izvedbom pjesme Neka cijeli ovaj svijet iz mjuzikla Jalta, Jalta.

Osmaši, želimo vam uspješan upis u željenu srednju školu te bezbrižno i ugodno ljeto!

Fotografije s priredbe možete pogledati u priloženoj fotogaleriji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 15. 6. 2017.

« Ožujak 2024 »