Ambasadori "Tića" radno obilježili Dan odgoja bez batina

Tjelesno kažnjavanje, kao odgojna metoda dugo je vremena bila tradicionalno i društveno prihvatljiva, no nema nikakve dvojbe da danas tome više nije tako. Kako bi se javnost osvijestila o štetnosti tjelesnog kažnjavanja te promovirali pozitivni oblici roditeljstva, svakog 30. travnja obilježava se Dan odgoja bez batina.

U Dječjem domu "Tić" Rijeka, 28. travnja 2016. prezentirani su zaključci interaktivne edukativne radionice na temu tjelesnog kažnjavanja djece, u kojoj su sudjelovali Ambasadori "Tića" - riječki ambasadori nenasilja.

Interaktivna edukativna radionica o tjelesnom kažnjavanju održana je povodom Međunarodnog dana odgoja bez batina, koji se obilježava 30. travnja. "Tić" taj dan aktivno obilježava već osmu godinu s ciljem podizanja svijesti djece, roditelja te stručne i šire javnosti o štetnosti tjelesnog kažnjavanja i promoviranja pozitivnih oblika roditeljstva. Inače, obilježavanje Međunarodnog dana odgoja bez batina pokrenula je organizacija EPOCH-USA 1998. godine.

Ovom aktivnošću, u kojoj su sudjelovali učenici pete generacije ambasadora "Tića", željelo se doprinijeti kritičkom razmišljanju djece, pružiti im mogućnost rasprave i prezentiranja vlastitih razmišljanja o tjelesnom kažnjavanju djece te ih poučiti i pružiti informacije o načinima kako reagirati u slučajevima kada prepoznaju nasilje. Zaključke radionice ambasadori će prenijeti učenicima i nastavnicima u svojim školama.

Među ambasadorima "Tića" koji su prezentirali zaključke rezultata istraživanja okupljenim osnovnoškolcima bili su i Gortanovke Nina Stipčić i Martina Prpić.

objavio: Dinko Benčić   datum: 3. 5. 2016.

« Ožujak 2024 »