Održana prezentacija Europskih sveučilišnih igara

U četvrtak 3. veljače 2016. posjetila nas je maskota Europskih sveučilišnih igara, hrčak Hrki.

Europske sveučilišne igre najveći su multi-sportski događaj iz područja sveučilišnog sporta na starom kontinetu. Do sada su održane dva puta (2012. u Cordobi i 2014. u Rotterdamu), a nositelj im je Europska sveučilišta sportska organizacija (EUSA), dok su Igre Zagreb-Rijeka 2016 pod vodstvom Hrvatskog akademskog sportskog saveza (HASS). Na Igrama mogu sudjelovati europski studentski sportaši, koji nastupaju za sveučilišta na kojima studiraju. Organizacijski ciljevi ESI 2016. od početka podrazumijevaju organizaciju najvećih Igara do sada, koje će označavati prekretnicu europskog sveučilišnog sporta te utkati temelje u sva buduća izdanja ovoga događaja. Naš brojčano malen – ali srcem veliki tim – već od dobivanja domaćinstva u lipnju 2013. godine, danonoćno radi na pripremi svih aspekata koji će omogućiti organizaciju Igara koje će nam svima biti na ponos! Nismo zaboravili ni na naše studente, kojima će osim uređenog sustava sveučilišnog sporta, ostati i obnovljeni, odnosno novoizgrađeni smještajni kapaciteti, čime se značajno povisuje studentski standard, a obnova sportskih borilišta koristit će i široj društvenoj zajednici.

(kliknuti na fotografiju za uvećanje)

Prvi studentski sportski klub osnovan je prije 112 godina na Sveučilištu u Zagrebu. Savez akademskih sportskih klubova na Sveučilištu u Zagrebu osnovan je prije 92 godine. Obvezni satovi tjelesne i zdravstvene kulture uvedeni su na hrvatska sveučilišta prije 52 godine. Hrvatski akademski sportski savez je osnovan prije 22 godine. Ono na što smo svi vrlo ponosni je Univerzijada održana prije 28 godina u Zagrebu, kao. Univerzijada u Zagrebu 1987. godine ostala je do danas najznačajniji sportski događaj u povijesti Hrvatske koji je donio infrastrukturnu renesansu u glavni grad Hrvatske i stvorio preduvjete za značajan napredak za hrvatski sport u cjelini. Upravo iz toga razloga ljudi i danas osjećaju pozitivne emocije kada se sjećaju toga vremena, a mi želimo taj osjećaj donijeti i današnjoj mladeži!

(kliknuti na fotografiju za uvećanje)

Duh te slavne 1987., opet će “živnuti” ulicama Zagreba i Rijeke u srpnju 2016. godine, kada će mladi iz svih krajeva Europe zajedno živjeti sport, zabavu i veselje te sklopiti nova prijateljstva i stvoriti neizbrisive uspomene koje će trajati vječno.

Upravo zato – srce vjeruje, a um ostvaruje – vidimo se u srpnju 2016.!

Poveznice:

objavio: Dinko Benčić   datum: 4. 3. 2016.

« Ožujak 2024 »