Učenicima 2. a i b razreda Osnovne škole "Vladimir Gortan" prezentiran STEMI robot

Dana 9. prosinca, učenicima 2. a i 2. b razreda, kao i polaznicima izvannastavnog programa robotike, održana je prezentacija STEMI projekta, kojoj su prisustvovali i ugledni gosti - gradonačelnik mr. sc. Vojko Obersnel te rektor Sveučilišta u Rijeci prof. dr.sc. Pero Lučin.

Mladi tim inovatora iz udruge Bura znanja - Marin Trošelj i Pavao Pahljina, predstavili su učenicima 2. a i 2. b razreda, kao i polaznicima izvannastavnog programa robotike, STEMI projekt. Svojim prisustvom projekt su podržali gosp.  gradonačelnik mr. sc. Vojko  Obersnel i rektor Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Pero Lučin, voditelj radne skupine za pripremu i praćenje projekta e-škola.

Cilj projekta je približiti STEMI područja (Science, Technology, Engineering i Mathematics) svim uzrastima, kroz poticanje praktičnog učenja stvaranjem.

STEMI Hexapod robot je prvi projekt koji će služiti kao obrazovni alat za učenje elektronike, robotike i programiranja. Svi projekti sastojat će se od paketa fizičkih komponenti koje će pojedinci i grupe sastavljati kroz praćenje digitalnih multimedijskih sadržaja. Pomoću projekta poput Hexapod robota, kojim se  može upravljati vlastitim pametnim telefonom, mladi inovatori  pokazali su nam  kako učenje može biti inovativno i zabavno. STEMI pruža sve što je potrebno za samostalnu izradu Hexapod robota i predstavlja način za stjecanje novih iskustava i znanja na jedinstven, zabavan i jednostavan način.

Mladi inženjeri, ekonomisti i umjetnici pokrenuli su crowdfunding kampanju s ciljem prikupljanja sredstava za izgradnju STEMI online platforme za projektno učenje. Veseli činjenica da je projekt u vrlo kratkom roku postao hit na Indiegogu te već u prva tri dana kampanje dostigao ciljani iznos  od 16000 dolara. Uz pomoć 263 pojedinca i tvrtki, do kraja kampanje, uspjeli su skupiti više od 32000 dolara.

Projekt je prepoznat u Hrvatskoj, ali i u svijetu. Tomu je pomogla i socijalno odgovorna priča koja okružuje projekt. Naime, određeni broj robota donirat će se u obliku obrazovnih paketa hrvatskim školama i drugim edukacijskim ustanovama. Mnoge tvrtke prepoznale su značaj projekta te su se kupnjom jednog ili više robota priključile akciji. Svi oni pojedinci i tvrtke koji žele donirati robote u škole, ili naručiti robota za vlastite potrebe, mogu se još uvijek priključiti kampanji grupnog financiranja na Indiegogo platformi (http://igg.me/at/stemi).

Više informacija o projektu možete pronaći na www.stemi.education i https://www.facebook.com/stemi.education.

O prezentaciji možete pročitati i na službenim web stranicama Grada Rijeke. (link)

Fotografije s prezentacije STEMI projekta pogledajte u priloženoj fotogaleriji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 10. 12. 2015.

« Ožujak 2024 »