Aktualni ambasadori "Tića" predali svoj mandat novima

Ambasadori "Tić"-a su učenici i učenice riječkih osnovnih škola koji, kroz sudjelovanje u edukativnim aktivnostima "Tića" i djelovanje u svojim školama, doprinose prevenciji zlostavljanja djece i promicanju dječjih prava i odgovornosti. Nova generacija Ambasadora bira se svake dvije godine među učenicima šestih razreda, iz svake škole biraju se po dva predstavnika. Glavna karakteristika za odabir Ambasadora je da to budu učenici koji svojim utjecajem mogu promicati vrijednosti i kulturu nenasilja među vršnjacima.

Dom za djecu "Tić" je u povodu Svjetskog dana prevencije zlostavljanja djece (19. 11.) organizirao aktivnosti za aktualne i nove riječke ambasadore nenasilja kojima je okončana  ovogodišnja kampanja Tića  "19 dana aktivizma za prevenciju nasilju nad i među djecom". Organizirana je simulacija konferencije za novinare na temu vršnjačkog nasilja. U sklopu simulacije učenici su bili podijeljeni u grupe te su predstavljali novinske kuće, a na njihova pitanja odgovarali su stručnjaci iz ukupno devet institucija, odnosno iz Grada Rijeke, Centra za socijalnu skrb Rijeka, Policijske uprave Primorsko-goranske, Ureda pravobraniteljice za djecu u Rijeci, osnovnih škola, Općinskog suda u Rijeci, Udruge UZOR, Doma za djecu "Tić" te predstavnik Novog lista.

Ambasadori "Tića" su učenici šestih razreda riječkih osnovnih škola koji, kroz sudjelovanje u edukativnim aktivnostima Dječjeg doma "Tić" i djelovanje u svojim školama, doprinose prevenciji zlostavljanja djece i promicanju dječjih prava i odgovornosti.

Projekt "Ambasadori Tića" kontinuirano se provodi od 2008. godine i ove se godine uključuje peta generacija učenika. U sklopu simulirane konferencije za novinare aktualni su ambasadori predali mandat novoj generaciji ambasadora.

Fotografije pogledajte u priloženoj fotogaleriji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 20. 11. 2015.

« Ožujak 2024 »