Vježba evakuacije i spašavanja u OŠ "Vladimir Gortan"

U Osnovnoj školi "Vladimir Gortan" 2. prosinca 2014. uspješno je provedena vježba evakuacije i spašavanja. Ovakav oblik edukacije i uvježbavanja za krizne situacije zakonom je propisan za sve škole u Hrvatskoj. Na taj se način djeca, učitelji i ostalo školsko osoblje upoznaje s pravilnim načinima reagiranja u izvanrednim situacijama.

Dana 2. prosinca 2014. godine u našoj je Školi održana vježba evakuacije i spašavanja djelatnika i učenika.

Cilj vježbe bila je praktična provjera Plana evakuacije i spašavanja te provjera osposobljenosti djelatnika i učenika za postupanje u slučaju izvanrednih situacija.

Uz učenike i djelatnike Škole, koji su vježbali evakuaciju u slučaju požara, u vježbi su sudjelovali Javna vatrogasna postrojba i stručni suradnik-savjetnik za zaštitu od požara i zaštitu na radu (iz Odjela za gradsku samoupravu i upravu Grada Rijeke).

Vježba je započela u 10.50 sati aktiviranjem školskog zvona prema unaprijed dogovorenom protokolu. Zamišljeni požar izbio je u prizemlju Škole, zbog čijeg je širenja ravnateljica zapovjedila evakuaciju. Učenici su uz pratnju svojih učitelja i svih djelatnika Škole izvršili vježbu evakuacije i spašavanja prema dogovorenim pravcima evakuacije prema zbornom mjestu na  školskom igralištu.

(kliknuti na fotografiju za uvećanje)

Nakon evakuacije, djelatnici Javne vatrogasne postrojbe, na školskom su igralištu demonstrirali vježbu gašenja požara.

Analiza vježbe s ocjenom uspješnosti i prijedlozima za podizanje sigurnosti učenika i zaposlenika Škole održana je nakon provedene vježbe u uredu ravnateljice.

U vježbi evakuacije sudjelovalo je oko 430 učenika, nastavnika i zaposlenika Škole.

objavio: Dinko Benčić   datum: 2. 12. 2014.

« Ožujak 2024 »