Naša Škola primila zahvalu za sudjelovanje u akciji "Spremni na dobro!"

Od  10. do  30. lipnja 2014. Hrvatski Caritas u suradnji sa svojim partnerima provodio je humanitarnu akciju "Spremni za dobro!". Akcija je bila pokrenuta kako bi se pomoglo učenicima osnovnih i srednjih škola iz obitelji u potrebi koji će se ujesen suočiti s problemom nabave novih školskih udžbenika, a koji nisu obuhvaćeni drugim mehanizmima pomoći.

U lipnju, tijekom posljednjih dana nastave, naša Škola se uključila u akciju Hrvatskog Caritasa i njegovih partnera "Spremni za dobro!" Naši učenici i djelatnici vrijedno su donosili  stare udžbenike, radne bilježnice i bilježnice, a sve kako bi se učenicima koji su u materijalnoj oskudici, umogućila nabavka novih kompleta udžbenika za sljedeću školsku godinu.

Nakon zaključenja akcije, ravnatelj Hrvatskog Caritasa mons. Fabijan Svalina uputio je Osnovnoj školi "Vladimir Gortan" pismo zahvale za sudjelovanje u akciji "Spremni za dobro!", u kojoj između ostalog stoji:

"Akcijom smo, osim pomoći učenicima iz siromašnih obitelji koji neće biti obuhvaćeni drugim oblicima socijalne potpore u nabavi školskih knjiga i pribora, željeli potaknuti i razvijanje ekološke svijesti i odgovornosti u djece i mladih, te potaknuti mobilizaciju zajednica oko skrbi za najranjiviju društvenu skupinu. Uključivanjem oko 350 osnovnih i srednjih škola uspjeli smo prikupiti cca. 200.000,00 kuna. Prikupljena sredstva uputit će se na nad/biskupijske Caritase u Hrvatskoj koji će preuzeti daljnju raspodjelu vaučera i/ili direktnih financijskih potpora do krajnjih korisnika.

Zahvaljujemo Vam što se i Vaša škola uključila u akciju "Spremni za dobro!" u kojoj ste, prema nama dostavljenoj evidenciji Unijapapira, prikupili 650 kg udžbenika i bilježnica. Zahvaljujući Vašem trudu i socijalnoj osjetljivosti 400-tinjak djece iz socijalno ugroženih obitelji diljem Hrvatske primit će financijske potpore za nabavu knjiga za sljedeću školsku godinu koja nam već kuca na vrata."

objavio: Dinko Benčić   datum: 31. 7. 2014.

« Ožujak 2024 »