XXXVI. susret učenika "Proljeće u Ronjgima"

Susret učenika osnovnih škola, "Proljeće u Ronjgima" ima za cilj njegovanje načela zavičajnosti i prenošenje ljubavi prema kulturnoj baštini na mlada pokoljenja. Ove godine manifestacija slavi svoj 36. rođendan

Bogat i raznovrstan program, usmjeren na razvijanje dječjeg stvaralaštva, ali i na stjecanje novih znanja i interpretaciju umjetničkih sadržaja svake godine okupi stotinjak učenika. Već tradicionalno, naši učenici sudjelovali su u radionici pjevačkog zbora.

Dana 22. svibnja 2014. godine pul Matetićeva ognjišća u Ronjgima održao se XXXVI. susret učenika  "Proljeće u Ronjgima",  na kojega u radionicu pjevačkog zbora već tradicionalno dugi niz godina s radošću dolaze učenici naše škole. Ove godine na susretu su sudjelelovale članice našeg školskog zbora Debora Stanišić i Mirna Radić iz 7.b te Mari Grbas i Helena Herceg iz 5.a, u pratnji svoje voditeljice, učiteljice Jelke Ban.

"Proljeće u Ronjgima" je susret koji njeguje čakavsku besedu te tradicijsko pjevanje u istarskoj ljestvici našega velikog skladatelja, melografa i glazbenog pedagoga Ivana Matetića Ronjgova. Na ovom susretu zapjevali smo njegovu skladbu Rika je bili grad.

Upoznali smo i skladateljski opus Ljuboslava Kuntarića i naučili da je upravo on autor brojnih skladbi za djecu, a otpjevali smo njegovu pjesmu Bura.

Družili se sa učenicima iz mnogih škola sa Riječkog područja i radosni otišli kućama u nadi da će i slijedeće "Proljeće u  Ronjgima" odzvanjati dječjim glasovima.

Fotografije sa susreta možete pogledati u priloženoj fotogaleriji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 23. 5. 2014.