Gortanovci u more bacili kugle za bioobnovu

U srijedu 7. svibnja 2014.  učenici 3.a razreda sudjelovali su u izradi kratke reportaže o obnovi mora glinenim kuglama Jadran galenskog laboratorija, a u sklopu kampanje podizanja svijesti o važnosti očuvanja i zaštite mora.

Baštineći dugu tradiciju Jadrana i Mediterana u primjeni morske vode za zdravlje ljudi,  Jadran galenski laboratorij  pokrenuo je slavljeničku, ekološko-humanitarnu akciju  u sklopu koje će se do kraja svibnja učenicima 24 riječke osnovne škole te građanima Rijeke podijeliti 20.000 komada glinenih ekokugli obogaćenih efektivnim mikroorganizmima koje obnavljaju kvalitetu 20.000 kvadrata morskog dna.

Kugle su bazirane na japanskoj EM tehnologiji koja se primjenjuje već dvadeset godina kako u Aziji, tako i u Europi. EM je kratica za efektivne mikroorganizme, patentiranu kombinaciju korisnih i učinkovitih mikroorganizama koji simuliraju prirodnu mikrofloru okoliša, ozbiljno narušenu kontinuiranim i različitim zagađivanjima, pomažući joj da se obnovi na prirodan način.

Veliko finale ekološko-humanitarne akcije i centralna proslava JGL-ova jubileja otvorena za javnost održat će se u petak 30. svibnja 2014. godine na Bazenima Kantrida, kada će plivačice Kluba sinkroniziranog plivanja Primorje Aqua Maris izvesti spektakl na vodi - mjuzikl "Chicago", uz glazbenu pratnju Maraton banda, Dine Antolića, Ane Horvat, Marine Mrazovac i druga iznenađenja.

Ulaznice po simboličnoj cijeni od 30 kuna mogu se kupiti na tri prodajna mjesta (Foto Revija, Užarska 28, Rijeka; Antikvarijat Ex libris, Riva Boduli 3B, Rijeka; New Sound, Trg maršala Tita 2, Matulji), kao i na stranici http://www.kulturaplus.com/. Pritom je važno naglasiti kako će cjelokupni prihod od prodaje ulaznica, uvećan za JGL-ovu donaciju, biti uručen Klinici za pedijatriju KBC-a Rijeka.

Podršku i pokroviteljstvo čitavom projektu dao je grad Rijeka.

objavio: Dinko Benčić   datum: 20. 5. 2014.