Posjet Gortanovaca Ljubljani označio početak međunarodne suradnje s OŠ Miška Kranjca

Svaka je škola rasadnik novih znanja i vještina. No, ta bi znanja i vještine bile beskorisne, ako ih se ne bi koristilo za izgradnju mostova suradnje između različitih naroda, kultura, vjera i rasa. Posjetom predstavnika naše škole Osnovnoj školi Miška Kranjca iz Ljubljane, 8. svibnja 2014. započeli smo našu međusobnu prijateljsku suradnju. Neka to bude naš skromni prilog jačanju temeljnih vrijednosti ujedinjene Europe - tolerancije i međusobnog razumijevanja.

Učenici našeg 7.a i 8.b razreda posjetili su 8. svibnja 2014. Osnovnu školu Miška Kranjca u Ljubljani i time započeli jednu lijepu i zanimljivu međunarodnu suradnju naših dviju škola.

Nakon što nam je gđa ravnateljica Irena Rozman zaželjela dobrodošlicu,  preuzeli su nas  „učenici vodiči“ koji su bili zaduženi da nas vode po Školi te na nastavne satove. Bili smo podijeljeni u pet skupina i sudjelovali smo na  tri školska sata. Izmjenjivali smo se na satovima engleskog jezika, povijesti, matematike, likovne kulture,  glazbene kulture, geografije, fizike i slovenskog jezika.

Nakon nastave, u Školi je organiziran ukusan ručak za sve nas.

U vremenu dok su učenice igrale odbojkašku utakmicu, naši učitelji su se upoznali s osnovama slovenskog školskog sustava i razmijenili su svoja  iskustva u radu sa slovenskim kolegama.

Nakon završene utakmice, ljubazni domaćini odveli su nas u centar Ljubljane. Ulogu vodiča po gradu imali su učenici koji pohađaju izbornu nastavu iz turizma.

Dobrodošlicu i gostoljubivost domaćina osjećali smo tijekom cijelog našeg boravka u Ljubljani.

S ovog putovanja vratili smo se puni dojmova i izuzetno zadovoljni.

Program suradnje naših dviju škola nastavlja se 29. svibnja kada će učenici Osnovne škole Miška Kranjca biti naši gosti.

Radujemo se našem ponovnom susretu!

Fotogaleriju posjete Ljubljani možete pogledati u priloženoj fotogaleriji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 12. 5. 2014.

« Ožujak 2024 »