Nacionalni tjedan školskog doručka (16. 10. - 20. 10. 2023.)

Uoči Svjetskog dana hrane Hrvatski zavod za javno zdravstvo u sklopu projekta Živjeti zdravo, u razdoblju od 16. do 20. listopada, obilježava četvrti nacionalni Tjedan školskog doručka.

Nacionalni Tjedan školskog doručka, svake nas godine podsjeća na važnost nutritivno bogatog obroka u školi, ali i slavi sve one koji svakodnevno sudjeluju u školskom doručku: one koji ga planiraju i osmišljavaju, one koji ga pripremaju i naravno one koji ga s radošću konzumiraju. Smatramo da je to što se u školama diljem Hrvatske svaki dan poslužuju tisuće doručaka razlog za slavlje i zato smo odlučili svake godine jedan tjedan posvetiti upravo proslavi školskog doručka, s posebnim naglaskom na zaista važnu ulogu škole te školskih kuhara/kuharica u očuvanju zdravlja naše djece.

MRKVICA IZ ŠKOLSKOG VRTA
Učenici nižih razreda mogli su odabrati zdrave namirnice i prilagodti ih svojim omiljenim okusima. Podizanju svijesti o zdravoj i svježoj hrani pristupili su na praktičan način učenici 2.b razreda sa učiteljicom Irenom Dorčić. Posjetili su školski vrt, educirali se o uzgoju zdrave hrane i sudjelovali u ubiranju mrkve. Ubrane mrkvice nakon pranja u slast su kušali te potvrdili dobar okus.

ŠKOLSKA MARENDA
Naše tete kuharice za učenike mlađih razreda pripremile su bogat švedski stol sa zdravim namirnicama i tako pokazale kako bi trebao izgledati zdrav doručak.

5. A
Učenici 5.a razreda su obilježili Tjedan zdravog doručka na satu engleskog jezika. Pripremili su materijale, zdrave namirnice i recepte za pripremu zdravog doručka. Zajedno smo komentirali i osvijestili važnost zdravog doručka. Naposlijetku smo objedinili sve materijale te izradili plakat koji je izvješen u holu škole.

objavio: Dinko Benčić   datum: 24. 10. 2023.

« Svibanj 2024 »