Izvanučionička nastava šestih razreda

Šesti razredi naše Škole na svojoj jednodnevnoj izvanučioničkoj nastavi upoznavali su se s prirodnim i kulturnim znamenitostima Nacionalnog parka Brijuni.

U četvrtak, 25. svibnja 2023. učenici šestih razreda bili su na izvanučioničkoj nastavi u Fažani i Nacionalnom parku Brijuni.

Učenici su nakon ugodne vožnje do Fažane prošetali gradićem, iskoristili toplije vrijeme za opuštanje stopala u moru te se nakon ukusnog ručka ukrcali se na brod za Brijune. Na Brijunima, na Trgu Prijateljstva, je učenike i učiteljice dočekala stručna voditeljica koja je grupu povela u obilazak otoka. Obilazak je započeo razgledavanjem otoka turističkim vlakom koji je učenike provezao zaljevom Verige i ostacima rimske vile Rusticae, Bizantskim kastrumom u zaljevu Dobrika, pokraj masline stare čak 1600 godina i safari parkom u kojem su učenici vidjeli zebre, somalijske ovce, indijska goveda, jednogrbe deve, lame i slonove.
Vlak se zaustavio u blizini crkvi Sv. Germana iz XV. st. u kojoj su učenici razgledali kopije srednjovjekovnih fresaka i spomenika pisanih glagoljicom te originalni crno-bijeli rimski mozaik iz zaljeva Verige. Nakon razgledavanja crkvice, svi su se uputili pogledati Muzejsku zbirku Nacionalnog parka Brijuni.
U popodnevnim satima, nakon mnogo šetnje, druženja i razgledavanja te punim torbama prikupljenih dojmova uslijedio je povratak u Rijeku.

Fotografije s izleta možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 17. 6. 2023.

« Svibanj 2024 »