Svečano obilježena sedamdesta obljetnica Škole

U srijedu, 7. lipnja 2023. godine prigodnim programom u prostorima Hrvatske čitaonice na Trsatu obilježen je značajan jubilej OŠ "Vladimir Gortan" - 70 godina odgojno-obrazovnog rada naše Škole.

Na dan rođenja Vladimira Gortana, 7. lipnja, svečanom smo proslavom u Hrvatskoj čitaonici Trsat obilježili 70. obljetnicu svoga postojanja. U bogatom programu koji smo pripremili za naše drage goste, prijatelje Škole, sudjelovao je mali i veliki zbor pod ravnanjem Matee Vukov, učiteljice glazbene kulture. Sa svojim zborovima ona je publiku provela glazbenim vremeplovom od  pedesetih godina pa sve do današnjih dana. Publika je tako mogla uživati u bezvremenim hitovima Ive Robića, Zdenke Vučković, Arsena Dedića, ali i novijim hitovima RI-VALA, Ljetnog kina, Nene Belana & Fiumensa. Svojim izvedbama poseban su pljesak zaslužili i mali solisti Robin Matković („Moja mala djevojčica“) i Andrej Lukić („Julie“).

Program čiju je okosnicu činio spoj konferanse i fotovremeplova svojim su nastupom obogatili čakavčići pod mentorstvom učiteljice hrvatskoga jezika Ljiljane Jurman. Njihova točka ČAKAVSKA BESEDA bila je sastavljena od recitala LIKARIJE MOJE NONE u kojemu su pjesmu bivšeg učenika Lea Brdara recitirali učenici Karla Cuculić, Jan Božić, Sonja Buga Papeš, Elena Čandrlić i Viktor Betić i vokalne izvedbe pjesme Sušačanka, moja nona učenice 8.a Lede Turato čija je izvedba više puta bila isprekidana pljeskom.

Posebnu pozornost i širok osmijeh publike dobili su učenici 1.a razreda svojim igrokazom Uzbuna u moru, nastalom po istoimenoj slikovnici učiteljica Sonje Ivić i Marije Krmpotić, Roko Tiršek interpretacijom dječjeg proznog uratka iz 1985. pod naslovom RIJEKA, Elena Čandrlić recitacijom pjesme DIJETE (čija je autorica bivša učenica Petra Šverko) i prvaši Antea Betić i David Čiča recitacijom pjesmice PRIJATELJI. Svojim nastupom program je uveličao i bivši učenik naše Škole Vid Gržalja koji je, pod mentorstvom učiteljice hrvatskoga jezika Maje Opačak, sa svojim bratom te sestrama Ninom i Megi Grujičić izveo recital LJUBAV.

Rasplesanosti programa doprinijeli su učenici 1.a i 3.b razreda pod mentorstvom učitelja Mateja Plavčeka. Njihovi plesni nastupi PAGANINI TWIST i JA SAM VLAK dali su konferansi prijeko potreban ritam, najavljen valcerom malih plesača Petre Cuculić i  Maura Svaline. Ritmu programa pridonio je i nastup gimnastičarki koje su svoju točku ritmičke gimnastike uz pjesmu TI SI MOJ HIT izvele pod mentorstvom učiteljice tjelesne i zdravstvene kulture Julije Ljubančić.

Tijekom konferanse koju su vodili  Mare Oreb, Marina Dorčić, Nina Jurjević, Elena Čandrlić, Viktor Betić, Ema Petrović, Sonja Buga Papeš, Una Mastrović, Iva Tomak i Vita Lesica publici su se obratili i bivši djelatnici Škole, učiteljica TZK Ljubica Maoduš i bivši ravnatelj Đorđe Tumara koji je svojim sjećanjima na uspješnu suradnju PD Tuhobić i Škole razgalio mnoge koji su bili dio toga vremena. Posebnim je pljeskom pozdravljen i Ivo Tićak, čije ime vezujemo za najvažnije uspjehe nekadašnje školske filmske sekcije.

Program koji je započeo obraćanjem ravnatelja Venelina Mehića, zamjenice gradonačelnika Grada Rijeke Sandre Krpan, i kratkom uvodnom recitacijom pjesme Ča ko more, ča ko zna učenica 3.a razreda Nire Klarić i Mile Prodanić, završio je zajedničkim nastupom malog i velikog zbora i njihovom izvedbom školske himne GO, GO, GORTAN!

Fotografije s priredbe možete pogledati u priloženoj fotogaleriji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 18. 6. 2023.