Treći a u Krašogradu

Učenici 3.a razreda na svojoj jednodnevnoj izvanučionničkoj nastavi posjetili su Ekograd Krašograd.

Učenici 3.a razreda su 14. lipnja bili na izvanučioničkoj nastavi u Ekoparku Krašograd u Pisarovini gdje su u igri i dobrom raspoloženju učili o životinjama i proizvodnji hrane.

U Krašogradu je učenike i njihove učiteljice dočekala simpatična animatorica Lara koja je bila i naš domaćin. Po dolasku učenici su se okrijepili uz čokoladni napitak i kekse te se uputili u isprobavanje trampolina i dvorca na napuhavanje. Brzo su se umorili, a energiju su sakupili razgledavanjem ekoparka vlakićem. Vlakić ih je dovezao do malog ZOO vrta gdje su naučili zanimljivosti o crnim vijetnamskim svinje, kozama, ovcama, magarcima, nojevima, ponijima i košutama, a u blizini su se okušali i u mužnji mehaničke kravice.

Uslijedile su razne organizirane igre. Prvo su se unutar timova natjecali u raznim štafetnim igrama, povlačenju užeta i skakanja u vrećama, zatim su pokazali i individualne vještine bacanja obruča. Najmirniju ruku imao je Vid koji je za svoju mirnu ruku dobio i priznanje Krašograda.

U igri i razgledavanju je vrijeme brzo odmaklo pa je i vrijeme ručka došlo jako brzo. Nakon ukusnog ručka učenici su kratko izmijenili dojmove i hranu koju su donijeli od kuće te se uputili na natjecanje u oblikovanju tijesta. Svi su oblici bili lijepi, ali stručan žiri se nije mogao odlučiti za pobjedu između Nirinog i Nikinog oblika pa su obje učenice podijelile prvo mjesto i ostvarile još dva priznanja.

Slobodno vrijeme proveli su u degustaciji sladoleda, igri na dječjem igralištu i skakanju na trampolinima i dvorcu na napuhavanje.

Prije povratka kući učenici su otišli u potragu za blagom. Škrinjicu je pronašao Andrej i tako za cijeli razred osvojio Bananko čokoladice i Kiki bombone.

Fotografije s izleta možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 17. 6. 2023.

« Svibanj 2024 »