Sedmaši posjetili Park prirode Učka i Labin

Sedmi razredi naše Škole na svojoj jednodnevnoj izvanučioničkoj nastavi upoznavali su se s prirodnim ljepotama Učke i Labinštine.

Učenici 7.a i 7.b razreda u pratnji svojih učitelja, 25. svibnja 2022. godine posjetili su Park prirode Učka i Labin.

Najprije su posjetili Centar za posjetitelje Parka prirode Učka. Posjet je obuhvaćao posjet interpretacijskom multimedijalnom centru i šetnju poučnom Land-art stazom “Stražica – Sapačica”. Prilikom posjeta multimedijalnom postavu interpretacijskog centra, učenici su se upoznali s bogatom prirodnom i kulturnom baštinom Učke i Ćićarije. Na taj način imali su priliku usvojiti vrijedna znanja i vještine te razvijati pozitivne stavove o očuvanju prirode i okoliša. U prirodnom okruženju Land-art staze, učenici su upoznali živu i neživu prirodu, otkrivali njezinu raznolikost, povezanost i promjenjivost, te razvijali poštovanje prema prirodnoj i kulturnoj baštini kao i odgovoran odnos prema okolišu.

U Labinu, jednom od naselja s najdužim kontinuitetom naseljenosti u Istri, posjetili su Narodni muzej i upoznali se s prošlošću Labinštine te velikom rudarskom tradicijom toga kraja. Osobito dojmljivo bilo je razgledavanje rekonstrukcije rudnika, gdje su učenici mogli doživjeti dio radne svakodnevice rudara. Nakon kratke šetnje starom gradskom jezgrom, učenici su se uputili u park skulptura Dubrova na ulazu u Labin gdje su mogli uživati u krajoliku okruženom skulpturama istaknutih svjetskih i hrvatskih umjetnika.

Nakon vremena provedenog u Dubrovi učenici 7.a i 7.b razreda uputili su se natrag u Rijeku, gdje su stigli oko 18 sati.

objavio: Dinko Benčić   datum: 25. 5. 2023.

« Svibanj 2024 »