Uspjeh četvrtaša na natjecanju iz igre graničara

Ekipa učenika iz 4.a i 4.b pod vodstvom učiteljice Helge Crljenko osvojila drugo mjesto u poluzavršnici državnog prvenstva školskih sportskih društava osnovnih škola u graničaru za 4. razrede.

(kliknuti na fotografiju za uvećanje

Učenici četvrtih razreda iz svojih redova odabrali su ekipu  (4.a – Ema Babić, Petra Cuculić, Ena Turnšek, Filip Mačinković Tancabel, Darijan Mavrović, Lukas Vitković; 4.b – Iria Čeko, Tea Šurdonja, Nola Kustić, Luka Capan, Mateo Mataija, Gabriel Vidović) koju je naše Školsko sportsko društvo "Vojak"  prijavilo na natjecanje u graničaru. Pod vodstvom učiteljice Helge Crljenko postigli su slijedeće rezultate:

• u petak, 21. travnja 2023. u Sportskoj dvorani Zamet osvojili su drugo mjesto na poluzavršnici gradskog natjecanja čime im se otvorio put u finale,
  • tjedan dana kasnije, 28. travnja u Sportskoj dvorani 3. maj na Kantridi pobjedom nad OŠ "Ivan Zajc" osvojili su 1. mjesto u Gradu Rijeci što ih je odvelo na županijsko natjecanje,
  • u utorak, 2. svibnja  2023. u Ravnoj Gori ovjenčani su zlatom što je značilo da 3. svibnja sudjeluju na poluzavršnici državnog prvenstva u Rovinju.
  • na natjecanju u Rovinju ekipa je osvojila srebrnu medalju.

Naša ekipa je na svakom takmičenju osim na zadnjem, zamijećena kao poštena, spretna i borbena. Pohvaljena je kao ekipa koju krasi predivna igra na terenu i srčana podrška ostalih učenika 4. razreda i njihovih roditelja na tribinama.

Neosnovane optužbe za nesportsko ponašanje  i nepravedno suđenje pristranih sudaca na zadnjoj utakmicu nisu zasjenile uspjeh naših igrača te je njihova srebrna medalja zlatnog sjaja. Svi smo ponosni na njihove uspjehe.

objavio: Dinko Benčić   datum: 13. 5. 2023.

« Svibanj 2024 »