Božićno-novogodišnja priredba "Školski Božić, napokon"

U četvrtak, 22. prosinca 2022. godine u OŠ "Vladimir Gortan" održana je božićno-novogodišnja priredba koju su zajednički osmislili i ostvarili naši učitelji i učenici.

Nakon dvije duge otuđujuće pandemijske godine kojima je prethodio obrazovni štrajk 2019. na pozornicu naše Škole napokon se vratio život. Božićna je priredba uspjela okupiti sve učenike nižih razreda sa svojim učiteljicama. Tematski, priredba je opisivala i slavila Božić u svim njegovim pojavnostima… Prvi su nas razredi tako uveli u zimu, drugi u Božić kršćanske vjerske tradicije, ljepotu tihe noći koja slavi Isusovo rođenje, četvrti su nas razredi bacili u šarenu bučnu stvarnost, neizbježnu predbožićnu šoping groznicu iz koje su nas treći razredi uveli umorne u toplinu doma, u božićno slavlje puno mirisa… Četvrti su nam razredi također svojim recitacijama o Božiću pokazali svoje znanje talijanskoga jezika i prenijeli i na publiku svoje uživanje u njegovoj melodioznosti. I napokon,  s našim inojezičarima proslavili smo Božić kako mu i dolikuje; uz osjećaj prihvaćanja i zajedništva koji nadom ispunjava sva ljudska srca.

Priredbi su se ove godine priključili i učenici viših razreda. Učenice 5.a razreda nastupile su s recitacijom pjesme „Moj kralj“ autora Stjepana Licea, a učenici osmih razreda predstavili su se svojim glazbenim točkama. Učenica 8.a razreda Anja Sabalić na klaviru je odsvirala Chopinovu Etidu br.1 u f-molu (Trois nouvelles etudes), učenik 8.b razreda Jan Božić na gitari je izveo Bachov „Bouree In E Minor” i Romancu, dok je učenica 8.a Leda Turato odličnom izvedbom pjesme „Let it snow“, uz simpatičnu podršku malog zbora, zatvorila priredbu. Mali i veliki zbor, vođeni učiteljicom glazbene kulture Mateom Vukov,  osim što su se predstavili raznolikim božićnim programom pjesama na hrvatskom i engleskom jeziku, bili su podrška tijekom cijele priredbe svim učenicima nižih razreda koji su se publici odlučili predstaviti pjesmom. Priredba je završila burnim pljeskom ne samo sudionicima priredbe, već posebno svim umirovljenim učiteljicama i učiteljima koji su se odazvali na ovo božićno druženje koje je ispunilo svoj božićni cilj  ̶  uživanje i radost druženja nakon godina tišine.

I na kraju, gužva i graja na školskim hodnicima, velika posjećenost, zadovoljstvo učenika i roditelja, više nego uspješna prodajna izložba Učeničke zadruge „Josip Kulfanek“ vjetar je u leđa i nama zaposlenicima Škole koji u novu 2023. godinu ipak ulazimo s nešto više optimizma.

Fotografije s priredbe i prodajne izložbe učeničke zadruge "Josip Kulfanek" dostupne su u priloženoj foto-galeriji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 2. 1. 2023.

« Svibanj 2024 »