Održana koncertna promocija PjesmaRIce 2

U petak, 2. prosinca 2022. u prostorima Exportdrva na Delti održana je koncertna promocija PjesmaRIce 2. I ovog puta na koncertu je nastupala naša učenica Leda Turato.

Kakav spektakl! Ovim riječima najbolje možemo opisati koncertnu promociju nosača zvuka PjesmaRIca 2 koja se u petak, 2. prosinca 2022. održala pred mnogobrojnom publikom ispunjenim Exportdrvom.

Nastavak uspješnog projekta, kojeg je pokrenula Jelena Fabijan iz OŠ Zamet, doživio je svoju zasluženu promociju u odličnoj atmosferi za koju su zaslužni nastupi mladih glazbenika iz 20 osnovnih i srednjih škola Rijeke i okolice, kao i gostiju iz OŠ Mitnica iz Vukovara, koji su se prestavili putem snimke prikazane na videozidu. Za vrhunsku glazbenu pratnju izvođačima bili su zaduženi Dorian Cuculić na klavijaturama, Dino Šimonović na perkusijama te Darko Terlević na gitari, koji je ujedno glazbeni producent cijelog projekta i aranžer svih pjesama.

Hitovi En Facea, Laufera, Metrobolika, Grada,  Fita i mnogih dugih istaknutih riječkih rock-glazbenika na više od dva sata ispunjavali su prostore na Delti, dajući do znanja da Rijeka ne treba brinuti za budućnost svoje rock-scene. U izvedbama pojedinih brojeva učenicima su se pridružili istaknuti riječki rock-glazbenici Boris Štok, Sandro Bastiančić, Dean Škaljac i Vlado Simcich Vava.

Iako se radilo o promociji novog albuma sa 17 pjesama, na koncertu su nastupili i odabrani gosti s prve PjesmaRIce. Među njim je bila i Leda Turato (8.a), koja je ovoga puta samostalno predstavljala OŠ "Vladimir Gortan" te izvela hit grupe Metrobolik „Kada noć padne na grad“. Leda je ujedno na koncertu nastupala i kao prateći vokal na izvedbama drugih mladih glazbenika.

Zahvaljujemo se organizatorima koncerta Udruzi za glazbeno-scensko stvaralaštvo „aRIj“ te Jeleni Fabijan, Ani Latin i Darku Terleviću koji su u ime Udruge omogućili realizaciju predivne glazbene večeri. Čestitamo svim sudionicima ove koncertne promocije na uspješnim nastupima!

objavio: Dinko Benčić   datum: 4. 12. 2022.

« Svibanj 2024 »