Smjernice o praćenju nastave za učenike

Poruka ravnateljice upućena svim učenicima i roditeljima OŠ "Vladimir Gortan".

Dragi učenici, dragi roditelji!

Na kraju smo  drugog  tjedna održavanja nastave na daljinu. Uspješno smo prebrodili početne poteškoće i uspjeli u rekordnom vremenu, međusobnom podrškom i velikim trudom,  uspostaviti komunikaciju s vama i uključiti se u posve novi oblik nastave.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je Smjernice za praćenje rada na daljinu. U Smjernicama je, između ostalog, istaknuta obaveza svakodnevne aktivnosti učenika u sustavu, iako ne u realnom vremenu, te preporuka da tijekom prva dva tjedna ne bude ocjenjivanja. Učitelji su, putem virtualnih učionica, upoznali učenike s uputama za rad i slanje zadataka.

Prateći rad virtualnih učionica još jednom ističem koliko je važna ozbiljnost, disciplina i odgovornost svih sudionika procesa. Još jednom podsjećam sve učenike da je sudjelovanje u nastavi na daljinu obvezno.

Od ponedjeljka, 30. ožujka 2020., učenici Osnovne škole „Vladimir Gortan“ bit će dužni evidentirati svoju prisutnost u virtualnim učionicama svakog predmeta kojeg toga dana imaju po redovnom rasporedu do 16 sati. Evidenciju prisutnosti vodit će svaki učitelj uvidom u podatke dostupne u svojim virtualnim učionicama. Učenik svoju prisutnost evidentira oznakom LIKE na objavljene sadržaje predmetnog nastavnika. Učeniku koji ne evidentira svoju prisutnost do 16 sati, predmetni učitelj će u e-dnevnik upisati izostanak kojeg je roditelj dužan opravdati razredniku.

Predmetni će učitelji, prema redovnom školskom rasporedu, pratiti rad učenika, redovitost u izvršavanju dnevnih obaveza te ih, prema tome, vrednovati u e-dnevniku.

Roditelji učenika razredne nastave, zbog uzrasta svoje djece, dužni su biti u kontaktu s razrednim učiteljima te im, putem virtualnih učionica, slati povratne informacije o radu učenika. Izostanak komunikacije učenika ili roditelja s učiteljem razredne nastave evidentirat će se u e-dnevniku.

Obaveze učitelja uključuju pripremu i izradu materijala za virtualnu nastavu. Stoga će učitelji, unutar virtualnih učionica, učenicima biti dostupni do 16 sati. Za upite postavljene iza 16 sati učitelji nisu dužni odgovarati prije početka sljedećeg radnog dana u 8 sati.

Želimo da i dalje svi  budete dobri, veseli i zdravi. Želimo vam puno uspjeha u radu i nadamo se brzom susretu u Školi.

Ravnateljica:

Ana Biočić, prof.

objavio: Administrator   datum: 27. 3. 2020.