Aktivnosti školske knjižnice

I u ovoj školskoj godini proveli smo u školskoj knjižnici projekt – "Čitamo naglas."

(kliknuti na fotografiju za uvećanje)

U sklopu projekta školske knjižnice "Čitamo naglas" učenici četvrtih razreda kao i jedan učenik drugog razreda, čitali su književna djela drugim učenicima i još jednom pokazali snagu književne riječi.

Čitale su se pjesme, basne i ulomci dnevničke proze. Sva su djela bila humoristična, isticala su pozitivne vrijednosti i bila tematikom bliska našim učenicima.

Prostor za čitanje uredili su učenici interpretatori književne riječi. Zanimljivo i estetski primamljivo posložili su stolce i na njih stavili program čitanja dok su na stolu s "Vrućim stolcem“ za čitanje, stavili vrč s vodom i čašice sa svojim imenima

Pažljivu publiku je sačinjavalo je dvadesetak učenika od prvog do četvrtog razreda.  Bez obzira na to  što je vrijeme za čitanje bilo iza održane nastave, svi su učenici bili vrlo pažljivi slušatelji kao i vrijedni diskutanti o svim pročitanim temama. Sve su čitatelje nagradili dugim pljeskom, što je za njih, uz stečeno samopouzdanje,  bila najveća nagrada.

Na kraju čitanja javili su se novi učenici koji bi slijedeće godine željeli čitati naglas, a upravo je poticanje čitanja i motiviranje novih čitatelja bio cilj cijele ove akcije.

objavio: Dinko Benčić   datum: 27. 5. 2019.

« Ožujak 2024 »