U našoj Školi održana prezentacija EU projekta GRASS Croatia

U utorak, 7. veljače našu Školu podsjetili su predstavnici Hrvatske poljoprivredne agencije i poljoprivredne tvrtke Gorski d.o.o. koji su učenicima 8.a razreda održali prezentaciju EU projekta GRASS Croatia.

Predstavnica Hrvatske poljoprivredne agencije gospođa Ivana Majdenić i gospodin Damir Zanoškar, vlasnik uspješne tvrtke GORSKI, u sklopu EU projekta GRASS Croatia, održali su 7. veljače 2017. prezentaciju učenicima 8.a razreda naše  Škole o uspješnim primjerima bavljenja poljoprivredom.

Prezentacija je imala za cilj osvijestiti učenike koji još nisu odabrali svoju karijeru o uspješnim primjerima bavljenja poljoprivredom kao potencijalnog budućeg izbora zanimanja.

EU projekt GRASS Croatia – Razvoj ruralnih područja i poljoprivrede za uspješno društvo (Growth of Rural areas and Agriculture for Successful Society) OKimplementira Hrvatska poljoprivredna agencija, a sufinancira ga Europska komisija – DG AGRI. Projekt je započeo u srpnju 2016. godine i traje sve do kraja lipnja 2017. godine. Cilj projekta je podizanje svijesti o ciljevima Zajedničke poljoprivredne politike (ZPP) Europske unije, značaju ZPP-a za održivost i razvoj ruralnih područja, poljoprivrednih gospodarstava, kvalitetu i sigurnost hrane – a time i kvalitetu života cjelokupnog stanovništva, ali i sveukupan gospodarski razvoj.

Predavanje gospodina Zanoškara o značenju pčela i njihovim proizvodima u ljudskoj prehrani učenici su pozorno pratili upijajući nove informacije.  Upoznao ih  je s održavanjem pčelinjih košnica, načinom i organizacijom pčelinjeg društva, njihovim neprijateljima i bolestima te proizvodnjom meda. Izrazio je nadu i želju da se netko od prisutnih učenika zainteresira i započne s uzgojem pčela.

Po završetku predavanja gospodinu Zanoškaru postavili smo i  brojna pitanja na koja je strpljivo odgovarao.

Fotografije s prezentracije možete pogledati u priloženoj fotogaleriji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 9. 2. 2017.