Prijem za učenike generacije riječkih osnovnih škola za školsku 2013./2014. godinu

Za sve učenike generacije riječkih osnovnih škola, 20. lipnja 2014. godine, u Gradu Rijeci organiziran je svečani prijem. Najbolje od najboljih, a među njima i našeg Marija Štefančića (8.b), na prigodnoj svečanosti primio je gradonačelnik Vojko Obersnel sa suradnicima.

Gradonačelnik Vojko Obersnel je 20. lipnja 2014. godine u Salonu Grada Rijeke održao prijem svih ovogodišnjih riječkih učenika generacije. Radi se o učenicima koji su se tijekom osmogodišnjeg školovanja, pored iznimnog uspjeha u školi i uzornog vladanja, iskazali i u izvannastavnim i izvanškolskim aktivnostima te u podizanju ugleda svoje škole. Među njima je bio i naš Mario Štefančić, učenik 8.b razreda, koji je pritom od gradonačelnika, kao i ostali učenici generacije, dobio na dar najnovije izdanje knjige Radmile Matejčić "Kako čitati grad."

Gradonačelnik Obersnel je čestitao svim učenicima, istaknuvši kako nije mala stvar biti učenik generacije, budući da treba uložiti znatan napor kako bi se postigao takav uspjeh. "Kada je čovjek željan znanja i novih spoznaja i nije zadovoljan prosječnošću, ponekad nailazi i na neprihvaćanje okoline, ali ne treba odustajati od želje za izvrsnošću, jer takvi ljudi mijenjaju svijet," rekao je gradonačelnik mladim uzvanicima. Dodao je i kako je siguran da će svatko od njih ove godine upisati željenu srednju školu, a nakon toga nastaviti fakultetsko obrazovanje.

U neformalnom razgovoru koji je uslijedio nakon podjele darova, gradonačelnik Obersnel je Mariju otkrio da je i on bio učenikom Osnovne škole "Vladimir Gortan", ali mu je pritom priznao da nije bio proglašen učenikom generacije.

Također, Mario je dao i kraće izjave za Radio Rijeku te Kanal Ri, koji su medijski popratili ovu svečanost. Kratku Marijevu izjavu novinarima Radio Rijeke možete preslušati na njihovoj web-stranici. (link)

Čestitamo ti, Mario, i želimo ti mnogo sreće u daljnjem školovanju!

Fotografije s prijema možete pogledati u priloženoj fotogaleriji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 20. 6. 2014.