Donacija pametne ploče Osnovnoj školi "Vladimir Gortan"

Učionica razredne nastave 2.a razreda naše Škole od 30. ožujka 2016. godine opremljena je pametnom pločom.

Hrvatska akademska i istraživačka mreža CARNet,  u suradnji s kanadskom tvrtkom SMART Technologies i njenim zastupnicima,  tvrtkom Steljes Evropa i hrvatskom tvrtkom Opstanak, ponovno nam je  donirala  interaktivni  komplet  SMART Bord tako na je naša Škola postala bogatija s još  jednom  "pametnom pločom."

Pametna ploča je uređaj koji bilo koju bijelu školsku ploču pretvara u interaktivnu, a može koristiti i za digitalnu pohranu teksta ili crteža koji nastaju tijekom predavanja i pisanja po ploči. Povezana s računalom,  pametna ploča upravlja brojnim računalnim aplikacijama na dodir.

Učenici i učitelji  dobili su još jednu  opremljenu interaktivnu učionicu u čijem je središtu SMART Board ploča s  projektorom i audio sustavom. Pametna učionica nadograđena je i svjetski nagrađivanim softverom SMART Notebook, koji učiteljima omogućuje jednostavno stvaranje interaktivnih nastavnih sadržaja. Uz softver SMART Notebook, učitelji i nastavnici dobili su pristup bazi nastavnih sadržaja s preko 6500 predložaka gotovih obrazovnih sadržaja,  koji će im olakšati vlastitu  izradu interaktivnih nastavnih materijala.

Održana je i edukacija učitelja  koja je obuhvatila upute  za korištenje interaktivne ploče te poznavanje sadržaja za  izradu interaktivnih nastavnih materijala u programu SMART Notebook.

Donaciju pametne ploče našoj Školi popratile su i riječke dnevne novine - Novi list. Članak s njihove web-stranice možete pročitati ovdje.

Fotografije možete pogledati u priloženoj fotogaleriji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 4. 4. 2016.