Radovi naših učenika sedmaša objavljeni u novoj zbirci Čakavčići pul Ronjgi 21.

Iz tiska je izašlo 21. izdanje  Čakavčića pul Ronjgi, koje je promovirano 11. studenoga 2015. u Domu kulture u Hreljinu. Skupljajući radove na čakavskom narječju te birajući najbolje među njima, vrijedni ljudi iz Ustanove "Ivan Matetić Ronjgov" već godinama imaju važnu ulogu u očuvanju "domaće besede".

Dana 11. studenoga 2015. u Domu kulture u Hreljinu u 18 sati održano je predstavljanje zbirke radova Čakavčići pul Ronjgi 21.

S velikim nestrpljenjem dočekali smo predstavljanje zbirke radova Čakavčići pul Ronjgi 21 u Domu kulture "Hreljin“ u Hreljinu.

Pozvali su nas organizatori Ustanove "Ivan Matetić Ronjgov" da svojim prisustvom uveličamo ovo zajedničko druženje, a domaćin je bila Osnovna škola "Hreljin".

Nakon pozdravne riječi i riječi uredništva opuštali smo se uz bogati glazbeni program, a onda je uslijedilo čitanje nagrađenih radova.

Naša profesorica Ljiljana Jurman hrabrila nas je i bila uz nas kao i naši roditelji, nonići i none.

Ekološku nagradu dobila je učenica Paula Polić za rad Čuvajmo naš lipi kraj. Grupnu nagradu za rad Mi va glagoljašken haiku dobili su učenici Matea Žgomba (sada je u OŠ Zamet), Jan Škrtić, Nina Marija Perović, Paula Polić, Ana Pršo, Mia Maoduš, Jana Dijan, Mari Grbas, Nina Krenajz i Katja Krenajz. Rad učenika Jana Škrtića Nekada i sada ušao je u uži izbor, a objavljena su još dva literarna rada – Moja Bodulija učenice Ene Radić Manestar i Vrbnik učenice Matee Žgombe.

Naša je školska knjižnica obogaćena s još nekoliko primjeraka ove vrijedne zbirke, a mi smo sretni što se i naši radovi nalaze u njoj.

Fotografije s predstavljanja zbirke možete pogledati u priloženoj fotogaleriji.

objavio: Dinko Benčić   datum: 12. 11. 2015.

« Ožujak 2024 »