Mala planinarska škola

U četvrtak, 9. listopada, u našoj Školi s radom je započela Mala planinarska škola, koju će pohađati 35 učenika 3. i 4. razreda.

U suradnji projekta Rijeka zdravi grad i Riječkog planinarskog saveza pokrenut je pilot-projekt " Mala planinarska škola", čiji je cilj potaknuti učenike da što češće borave u prirodi, naučiti ih poštivati prirodu i kako se u prirodi ponašati. U projektu će uz učenike naše Škole, sudjelovati i učenici OŠ Srdoči.

Pohađajući Malu planinarsku školu, učenici će imati priliku naučiti više o povijesti planinarstva u Hrvatskoj, kretanju po terenu, planinarskoj etici, ekologiji i zaštiti bilja, postavljanju šatora i vezivanju čvorova, a usvojit će i niz planinarskih vještina.

Tijekom 40 nastavnih sati bit će organizirana i terenska nastava, izleti te natjecanja iz planinarske orijentacije i planinarskih vještina.

Također, svaki će učenik dobiti „Dnevnik mladog planinara“, knjižicu u kojoj će moći opisati izlete na kojima su bili s roditeljima, a sve s ciljem animiranja čitave obitelji na boravak u prirodi.

U sklopu prezentacije projekta, naši su učenici u četvrtak, 9. listopada gostovali u emisiji HRT-a "Dobro jutro Hrvatska", gdje su "Malu planinarsku školu", ali i svoju osnovnu školu ponosno prestavili javnosti.

Nastavni plan male planinarske škole možete preuzeti u privitku. Više o temi možete pročitati na web-portalima Grada Rijeke i Kvarnerski.com, odnosno web-stranici Planinarskog društva "Tuhobić."

Priloženi dokumenti:
Nastavni_plan_Male_planinarske_skole.pdf (496.53 KB)

objavio: Dinko Benčić   datum: 11. 10. 2014.