Novouređena učionica simbolički označila početak rada Škole u jednoj smjeni

Od ove godine OŠ "Vladimir Gortan" započela je s radom u jednoj smjeni. Taj veliki iskorak u organizaciji odgojno-obrazovnog rada Škole ne bi bio moguć bez novouređene učionice koja je dobivena preadaptacijom bivšeg domareva stana.

Od ove školske godine u OŠ „Vladimir Gortan“ nastava je organizirana samo u jutarnjoj smjeni.

Zahvaljujući razumijevanju osnivača – Gradu Rijeci – Odjelu za odgoju i školstvo te Direkciji za gradnju i održavanje objekata javne, poslovne i stambene namjene, preadaptacijom stana domara u učionicu osigurani su prostorni preduvjeti za optimalno organiziranje rada u jednoj smjeni. Ovim putem posebno bi se htjeli zahvaliti pročelnici Odjela gđi. Sandi Sušanj te gosp. Marinu Čauševiću. Njihov veliki osobni angažman omogućio je da se radovi okončaju do početka ove školske godine.

Novouređena učionici prije (lijevo) i za vrijeme nastave (desno)
(za uvećanje kliknuti na fotografiju)

Nastava u jednoj smjeni donosi niz prednosti od kojih ističemo sljedeće: u poslijepodnevnim satima otvaraju se školska  vrata za raznovrstan i kreativan rad učenika kroz brojne izvannastavne aktivnosti, učenici mogu provesti više slobodnog vremena s roditeljima i s njima biti povezaniji,  roditelji mogu kvalitetnije sudjelovati u obrazovanju, praćenju i kontroli svoje djece, učenici imaju više slobodnog vremena za učenje i pisanje zadaće, a i više  slobodnog vremena uopće, bolja je organizacija rada, pojavljuje se mogućnost ostavljanja knjiga i pribora u školi, manji je umor učenika, veća im je koncentracija i pažnja te kontinuitet radnih navika, učiteljima  je  lakša i brža priprema za nastavu, ostvaruju bolju suradnju i komunikaciju kroz timski rad, kvalitetnija je nastava i organizacija izvannastavnih aktivnosti, učenici su discipliniraniji, aktivniji, veća je učinkovitost rada i bolji su uvjeti rada, više je danjeg svjetla, učenici ne idu po mraku kući, a time je i veća ušteda električne i toplinske energije, vode itd.

objavio: Dinko Benčić   datum: 15. 9. 2014.

« Ožujak 2024 »