Natjecanje "Europa u školi 2014."

Europski dom Zagreb i Europski pokret Hrvatska su, uz potporu MZOS RH, i ove godine po 20. put organizirali natjecanje Europa u školi.

Natjecanje ima za temu usklađivanje radnog i obiteljskog života budući da je Vijeće Europske unije, a na prijedlog Europske komisije, proglasilo 2014. godinu Europskom godinom usklađivanja radnog i obiteljskog života.

Cilj ovakvoga apostrofiranja godine je osigurati ravnotežu između rada i obiteljskog života, poboljšati socijalnu integraciju i kvalitetnu zaposlenost koja uključuje usluge skrbi, zadovoljavajuće plaće, sigurnost radnog mjesta i radnih uvjeta.

Ovogodišnji simbol natjecanja bio je pingvin koji predstavlja model brige za djecu i nadilaženje stereotipa o rodnim ulogama i njihovoj jednakosti u radnom i obiteljskom životu.

Županijsko natjecanje učenika i mladeži "Europa u školi 2014." provedeno je pri OŠ-SE San Nicolò" u Rijeci gdje su odabrani literarni, likovni i glazbeni radovi, koji će biti upućeni u Europski dom Zagreb, na državnu razinu istog Natjecanja.

Svečana dodjela diploma, priznanja i zahvalnica  upriličena je u petak 14. ožujka 2014. godine u 12 sati u OŠ-SE "San Nicolo" u Rijeci.

Na natječaju  u likovnom izričaju  sudjelovala je  i naša učenica 4.c razreda Martina Pustahija na zadanu temu : "Moja obitelj: kuća i posao." Njezin uradak je odabran, između ostalih, za državno natjecanje.

Fotografije s dodjele diplome našoj Martini možete pogledati u fotogaleriji.

Popis učenika čiji su likovni radovi odabrani za državno natjecanje u dobnoj skupini 1. do 4. razred OŠ:

Dobna skupina

Victoria Botički, IV.r.

OŠ Centar

Jasna Citković

Svečanost dodjele nagrada na državnoj razini natjecanja  bit će upriličena u Europskom domu Zagreb u sklopu proslave Dana Europe – 9. svibnja.

objavio: Dinko Benčić   datum: 17. 3. 2014.